statistika.webstranka.sk

Aktuality

<<< staršie   novšie >>>

18.11.2013: Aj druhé dievčenské zlato do Bratislavy...

16-17.11.2013 sa v Novákoch uskutočnili Zimné majstrovstvá SR junioriek. Z pôvodne piatich prihlásených družstiev sa podujatia nakoniec zúčastnili dievčatá z Piešťan, Topoľčian, Vrútok a Bratislavy. Družstvo ŠKP Modrí draci Košice sa na poslednú chvíľu zo súťaže odhlásilo. Napriek tomu sme videli zaujímavé súboje, keď vačšina stretnutí bola vyrovnaná a mnohé nepostrádali aj kvalitné výkony.

Mladé dievčatá z Bratislavy, potvrdili úlohu favoritiek a vybojovali si zlaté medaily a titul Zimných majsteriek SR. Dievčatá hrali v zložení: Jančovičová Michaela, Marečková Pavlína, Kátlovská Daniela, Chochuľová Barbora, Daňková Tereza, Ondráčková Sylvia, Pecková Natália, Mihalkovičová Martina, Horáčiková Karolína, Štrpková Lea, Bergerová Tereza a Szakálová Ema. Družstvo viedli tréner Milan Henkrich a asistent Pavol Mihalkovič.

Slávistky začali slabším výkonom proti Piešťanom. V polovici zápasu prehrávali o tri góly. Až v tretej štvrtine spustili útočný uragán a zmietli súpera 6:0. Poslednú štvrtinu odohrali opäť bez nasadenia v zmysle hesla "po búrke býva ticho". Napriek tomu si do tabuľky zapísali prvé víťazstvo.
V druhom zápase už prebraté hráčky nedali šancu sympatickému družstvu z Topoľčian, keď rozhodli zápas už v úvode a potom si už len s chuťou zastrieľali všetky hráčky.
V nedeľu doobeda potom v zápase proti Vrútkam sme videli to pravé finále. Obe družstvá hrali s veľkým nasadením. Bratislavčanky boli síce o kúsok lepšie ale nepremieňali svoje šance a tak poctivo bojujúce Vrútky držali krok. Až v úvode poslednej štvrtiny Slávistky dali rozhodujúce góly, na ktoré už súper nedokázal odpovedať.

Slávia UK Bratislava tak po trochu prekvapivom titule kadetiek získala aj očakávaný titul junioriek. Druhé skončili Vrútky, tretie Piešťany a štvrté Topoľčany. Ak sa v lige pridajú aj dievčatá z Košíc, môžeme byť svedkami dobrého dievčenského vodného póla.