statistika.webstranka.sk

Aktuality

<<< staršie   novšie >>>

1.12.2013: Ženy dovŕšili zlaté "triple"...

30.11-01.12.2013 sa v Topoľčanoch uskutočnil Slovenský pohár žien. Doslova senzáciu spôsobili dievčatá Slávia UK Bratislava, ktoré v nedeľu predpoludním porazili vysoko favorizované domáce PIRANA SC Topoľčany po strelách z pokutového hodu. Získali tak historický prvý seniorský titul v ženských súťažiach pre Bratislavu.

O tento veľký úspech sa zaslúžili: Šandriková Karolína, Mihalkovičová Ivana, Kvasnicová Mariana, Aikatarini Balatsouka, Jančovičová Michaela, Marečková Pavlína, Chochuľová Barbora, Daňková Tereza, Pecková Natália, Mihalkovičová Martina, Majláthová Ivana a Štrpková Lea. Družstvo viedli tréner Milan Henkrich a asistent Pavol Mihalkovič.

Je to vynikajúci výsledok a ženy tak po kadetkách a juniorkách dovŕšili zlaté Bratislavské triple.

V prvom zápase sa hráčky Slávie stretli so zahraničným účastníkom turnaja družstvom Tigru Mures z Rumunska. Absolútne sa im nedarilo strelecky, nepremenili obrovské množstvo šancí keď plávali sami na brankárku a netrafili bránu množstvom striel zo strednej vzdialenosti. Napriek tomu po troch štvrtinách viedli o dva góly. V poslednej štvrtine svoju streleckú nemohúcnosť ešte podčiarkli chybami v obrane a tak celkovo prehrali 6:8. Dievčatá po ceste akoby ešte dospávali skoré ranné vstávanie.

V druhom zápase už prebraté hráčky si počínali zodpovednejšie a proti sympatickým Piešťanom si s prehľadom od začiatku budovali náskok. Konečný výsledok 12:6 priniesol aspoň trochu spokojnosti po zbabranom rannom zápase.

V nedeľu doobeda sa čakal triumf vysokého favorita, domácich obhajkýň pohárového prvenstva z minulého roka. Hráčky Slávie UK začali opatrne, bolo jasné, že sa nemôžu pustiť do otvoreného boja. Pozorne bránili a len veľmi postupne sa snažili si vytvárať strelecké príležitosti. Napriek tomu domáce favoritky viedli 1:0, 2:1 a aj 3:2. Bratislavčanky však umnou hrou stále držali rozdiel jedného gólu. Za stavu 3:2 si však predsa len vytvorili niekoľko streleckých príležitostí, ktoré dokázali premeniť. Domácim sa naopak prestalo strelecky dariť a zrazu sa skóre otočilo, pričom v 18.minúte viedli na prekvapenie všetkých dievčatá z hlavného mesta 3:6. Domáce zareagovali zvýšeným náporom a do konca tretej štvrtiny vyrovnali na 7:7. V tomto čase už Bratislavčanky nestačili odolávať náporu, domáce hrali jednu presilovku za druhou a niektoré dokázali premeniť. Zvyšoval sa však aj podiel Topoľčianskych zahodených šancí. V poslednej štvrtine všetci očakávali, že mladý kolektív z Bratislavy predsa len neodolá náporu podstatne skúsenejšieho družstva domácich, ktoré sa vyrovnaním dostávali opäť na koňa. Zapracovala však veľká nervozita, keď nepremenili čisté šance, pokutový hod, báli sa razantne zakončovať a ich pokusy často končili mimo brány, alebo v rukách pozornej brankárky z Bratislavy. Naopak mladé hráčky Slávie išli v obrane až na doraz, nedali súperovi ani milimeter priestoru a keď bolo treba aj podržali loptu na vlastnej polovici tak, aby sa sformovali na bránenie remízového stavu. Hrali veľmi obetavo a dodržiavali taktiku, ktorá síce nepriniesla pekné pólo, ale splnila svoj účel na 100%. Gól teda v poslednej štvrtke už nepadol a zápas dospel do penaltového rozuzlenia.
Začínali Bratislavčanky, ktoré z prehľadom premenili prvé dve, naopak domáce dievčatá šokované z priebehu zápasu nedokázali streliť z týchto pokusov gól, keď hneď prvou strelou netrafili bránku a druhú strelu brankárka Bratislavy zlikvidovala. V tretej sérii najskôr Bratislavčanka zaváhala a následne domáca hráčka konečne premenila peknou strelou svoju možnosť, napriek tomu pred poslednými dvoma sériami bol stav 2:1 pre hosťujúce družstvo. To bolo doslova v eufórii a bolo pripravené za každú cenu vedenie už z rúk nepustiť. V štvrtej sérii sme v podaní Bratislavskej hráčky videli nechytatelnú strelu do horného rohu, ktorá sa snáď ani presnejšie trafiť nedala a keď vzápätí domáca hráčka opäť trafila len pripravené ruky Slávistickej brankárky vypukla v bazéne ozajstná nefalšovaná radosť.

Nečakané, na čo pred zápasom snáď nikto ani nepomyslel sa stalo skutkom a ženy Slávie UK Bratislava získali svoj premiérový titul v domácich súťažiach. Neboli lepším družstvom, ale za obetavosť, bojovnosť a dodržiavanie stanovenej taktiky si ho zaslúžia.