www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
22.01.2016 14:50:23 LEN potvrdila miestenku pre SR na turnaj do Terstu
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 22. januára (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia sa definitívne predstaví v aprílovej celosvetovej kvalifikácii o postup na augustové OH 2016 v Riu de Janeiro. Slováci sa medzi dvanástku účastníkov dostali "v hodine dvanástej" piatkovým tesným triumfom 10:9 nad Gruzíncami v súboji o 13. miesto na majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade, víťazný gól strelil 14 sekúnd pred koncom duelu Juraj Zaťovič. Informáciu už potvrdila aj Európska plavecká liga (LEN) prostredníctvom tlačovej správy. "Pre naše vodné pólo to znamená veľa. Veľmi sme s tým nerátali, je to akýsi bonus," povedal prezident Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Juraj Kula.
Slováci sa na aprílový turnaj dostali na úkor ďalších účastníkov, ktorí sa z neho odhlásili. Šancu bojovať o Rio 2016 nevyužijú mužské výbery Argentíny, Mexika, Číny a Nového Zélandu. V talianskom Terste sa predstavia okrem Slovenska aj Maďarsko, Taliansko, Španielsko, Rusko, Rumunsko, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Kanada, Kazachstan a Juhoafrická republika. Spomenutých 12 výberov bude od 3. do 10. apríla bojovať o tri miestenky na OH 2016. Žreb turnaja sa uskutoční v sobotu večer v srbskom Belehrade po skončení majstrovstiev Európy.
Aj v ženskej kategórii sa uskutoční celosvetová olympijská kvalifikácia, koncom marca ju bude hostiť holandské mesto Gouda. Okrem šiestich mimoeurópskych výberov (USA, Kanada, Kuba, Nový Zéland, Juhoafrická republika a Japonsko) sa na turnaji predstaví aj poltucet národných tímov zo starého kontinentu - istotu účasti už majú reprezentantky Španielska, Talianska, Grécka a Ruska. V Goude sa predstavia aj zdolané finalistky ME (Holandsko - Turecko, hrá sa v piatok 22. januára o 20.15 h, šampiónky postúpia priamo na OH) a víťazky súboja o 7. miesto (Nemecko - Francúzsko, hrá sa v piatok 22. januára o 15.45 h).

Prehľad účastníkov celosvetovej kvalifikácie o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro:

MUŽI - hrá sa od 3. do 10. apríla v talianskom Terste
Maďarsko, Taliansko, Španielsko, Rusko, Rumunsko, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Slovensko, Kanada, Kazachstan, Juhoafrická republika

ŽENY - hrá sa od 21. do 28. marca v holandskej Goude
Španielsko, Taliansko, Grécko, Rusko, USA, Kanada, Kuba, Nový Zéland, Juhoafrická republika, Japonsko, Holandsko/Maďarsko, Nemecko/Francúzsko


fr;mj;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.