statistika.webstranka.sk
04.04.2016 22:06:43 Slováci nestačili v olympijskej kvalifikácii ani na Rusov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Pôvodná správa doplnená o výsledok zostávajúceho pondelkového duelu Taliansko - JAR.
TERST 4. apríla (SITA) - Slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácii sa nedarilo ani v druhom súboji na turnaji celosvetovej kvalifikácie o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro, keď v pondelok večer podľahla výberu Ruska 4:7. Tím SR pod vedením trénerského tandemu Antonio Esteller, Róbert Kaid ešte na podujatí nezískal ani bod, keďv nedeľu prehral s Rumunskom 11:13. V základnej A-skupine čakajú na Slovákov ďalšie tri stretnutia, najbližšie v utorok 5. apríla o 15.10 h proti tímu Kanady. Do piatkového štvrťfinále postúpi najlepšie kvarteto z každej z dvoch šesťčlenných skupín. Miestenku na OH 2016 si vybojuje štvorica úspešných štvrťfinalistov.
Výber SR v pondelok musel od začiatku doťahovať náskok súpera. Rusi išli v úvodnej štvrtine do dvojgólového vedenia a udržali si ho aj po prvej polovici duelu. Potom síce Martin Kolárik znížil na 4:5 a vykresal nádej, ale v záverečnej štvrtine hráči súpera dvoma presnými zásahmi poistili svoj triumf.